Vykdome veiklą vadovaudamiesi įdiegtais tarptautiniais kokybės standartais: ISO 9001:2015 (LT, EN); ISO 14001:2015 (LT, EN); ISO 45001:2018 (LT, EN). Išduoti sertifikatai pažymi, jog nepavojingų atliekų tvarkymas, antrinių žaliavų tvarkymas, statybinių atliekų tvarkymas ir perdirbimas, teritorijų valymas, konfidencialių dokumentų naikinimas bei nuotekų išvežimas atitinka kokybės vadybos reikalavimus. Savo tiesioginėje veikloje siekiame išteklius naudoti taupiai, padaryti „daugiau naudodami mažiau“, mažindami poveikį aplinkai, keisdami vartojimo įpročius ir viso to – visuomenės sąmoningumo, tausojančio vartojimo, rūšiavimo naudos ir iniciatyvos aplinkosaugos atsakomybei didinti – mokydami mūsų klientus, mūsų paslaugų naudotojus.

aplinkosauga

Investicijos į automobilių parko atnaujinimą. Reguliariai atnaujiname automobilių parką – 2015 m. vieni pirmųjų sostinėje bei visoje Lietuvoje įsigijome 4 modernias Euro6 standarto šiukšliavėžes – 3 nauji „Volvo FM“ su Suomijos gamintojo NTM antstatais ir „Volvo FM“ kablinis konteinerių keltuvas su manipuliatoriumi leis efektyviau organizuoti atliekų surinkimą iš Vilniaus gyventojų ir  sostinėje veikiančių įmonių. Į transporto parko atnaujinimą 2015 m. investavome daugiau nei 600 tūkst. eurų.

Ekonomiškas vairavimas. 2015 m. apmokėme visus įmonės šiukšliavėžių vairuotojus ekonomiško vairavimo. Skaičiuojama, kad ekonomiškai vairuojant šiukšliavėžes, degalų sąnaudos sumažinamos apie 30 proc., o ilguoju laikotarpiu – apie 10 proc. Tikimės, kad ekonomiškesnis vairavimas ne tik leis sumažinti degalų sunaudojimą, aplinkos taršą, padės išlaikyti itin konkurencingas atliekų išvežimo kainas Vilniaus gyventojams, bet ir darbuotojams padės dirbti efektyviau ir saugiau.

Kelionių optimizavimas. Tam, kad darbuotojams reikėtų rečiau skristi į komandiruotes, susitikimus su tiekėjais, partneriais, investuotojais, stengiamės kuo daugiau interaktyvių susitikimų organizuoti naudojantis internetinėmis vaizdo ar garso konferencijomis.

Atliekų rūšiavimo technologijos

 • Vilniaus mieste ir jo apylinkėse aptarnaujame daugiau nei 10 tūkst. rūšiavimui skirtų konteinerių, kurių atliekas išvežame nemokamai. Skaičiuojant statistišai, kas 3,5 minutės pakeliamas antrinių žaliavų konteineris (skaičiuojant visą parą).
 • 2010 m. gyventojams, verslo įmonėms pasiūlėme popieriaus rūiavimo sprendimą – kaupti makulatūrą laiptinėse, įmonėse į specialias 10 l, 55 l talpos dėžes. Vilniaus mieste šių popieriaus rūšiavimui skirtų dėžių jau esame pastatę daugiau kaip 1200 vnt.

 • KlikLT sistema: Vilniaus Senamiesčio mikrorajone ir keliuose miegamuosiuose mikrorajonuose 2014 m. pradėjome plėtoti olandų sukurtą rūšiavimo sistemą, kurios esmė – prie sienos ar ant stulpelio tvirtinami kabliukai, ant kurių galima užkabinti maišus su išrūšiuotomis antrinėmis žaliavomis. Ši rūšiavimo sistema ypač aktuali tiems gyventojams, kuriems rūšiuoti sudėtinga dėl vietos stokos pastatyti konteinerius skirtingoms atliekoms. 2015 m. duomenimis Vilniuje įdiegta 20 stulpų ir 10 antrinių žaliavų konteinerių aikštelių su KlikLt sistema.
 • Atliekų rūšiavimo linijos. Atliekos įmonės teritorijoje rūšiuojamos rūšiavimo linijų pagalba: antrinių žaliavų rūšiavimo linijoje (kurioje gyventojų surūšiuotos antrinės žaliavos dar kartą peržiūrimos ir perduodamos perdirbimui) ir nuo 2014 m. rugsėjo mėn. veikiančioje buitinių atliekų rūšiavimo linijoje, kur didelę dalį surinktų buitinių atliekų peržiūrime ir, jeigu randame neužterštų antrinių žaliavų, jas papildomai atskiriame. Šiuo būdu perdirbimui nukeliauja ne tik gyventojų išrūšiuotos, bet ir dalis į komunalinių atliekų konteinerį išmestų atliekų. Esame suinteresuoti į savartyną nuvežti kuo mažesnį kiekį buitinių atliekų ir vedami finansinių paskatų, nes už jas turime patys sumokėti, o už priduotas perdirbimui atliekas gauname atlygį. Beje, buitinių atliekų rūšiavimo linijoje atskiriame biodegraduojančias atliekas, kurios vėlgi perduodamos tolimesniam panaudojimui – iš jų gaminamas techninis kompostas, vėliau naudojamas kelkraščių apželdinimui. Pavojingos atliekos perduodamos į atitinkamus sąvartynus ar specialias įmones saugiam utilizavimui ar perdirbimui.
 • Biuro išlaikymo kaštai. Įmonė jau nuo 2010 m. dirba biure, pastatytame naudojant modulinius konteinerius, pastaraisiais metais vis labiau populiarėjančius gyvenamųjų namų, biurų statyboje dėl jų patvarumo, ekonomiškumo ir funkcionalumo.

 • Įmonėje rūšiuojame atliekas naudami popieriaus dėžes, rūšiavimui skirtus konteinerius, „KlikLT“ sistemą;
 • bendradarbiaudami su „EMP recycling“ įmonės viduje renkame nebenaudojamas baterijas;

 • siekdami mažinti naudojamo popieriaus kiekį ir dokumentų valdymo sąnaudas, įsidiegėme elektroninę dokumentų valdymo sistemą – klientams 55 proc. sąskaitų už paslaugas siunčiame elektroniniu būdu;
 • darbuotojų siunčiamuose elektroniniuose laiškuose naudojame raginimą taupyti popierių ir nespausdinti raštų, jei nėra būtina.

Bendradarbiaujame su „Menų fabriku – Loftas“, specialiems pasirodymams išvalėme ir paruošėme istorines Vilniaus vietas: 2010 m. sutvarkėme buvusį kino teatrą „Lietuva“ – iš viso buvo surinkta ir išvežta per 23 tonų statybinių atliekų, o apleistose patalpose buvo rodoma Dalios Ibelhauptaitės režisuota elektroninė operos fantazija „XYZ“; 2013 m. sutvarkėme Vilniaus koncertų ir sporto rūmus, kuriuose buvo pristatytas projektas „VCO ROCK“ – išvalėme didesnį nei 10 tūkst. kvadratinių metrų plotą, 16 mūsų darbuotojų triūsė dvi pilnas darbo dienas, kad aptvarkytų ir išvalytų patalpas. Prisidėdami prie tokių projektų padedame prikelti apleistas Vilniaus kultūrinio gyvenimo vietas.

 • Ieškome teisingų užsienio šalių sprendimų, kuriuos incijuojame ir mūsų šalyje. Vienas jų – olandų sukurta ir užpatentuota „KlikM“ sistema, Lietuvoje pristatoma „KlikLT“ vardu. Skatindami bei mokydami jaunąją kartą atsakingo vartojimo kultūros ir ekologiško elgesio tinkamai rūšiuojant buitines atliekas, 2015 m. kvietėme įvairias Vilniaus mokymo įstaigas prisijungti prie socialinės atliekų rūšiavimo iniciatyvos-kūrybinio konkurso „Dalyvauk, rūšiuok, kabink su „KlikLT“, kurio metu kvietėme pradinių klasių ar dailės mokytojus bei savarankiškas moksleivių grupes burti komandas ir konstruoti svajonių rūšiavimo dėžes.

 • Svajonių rūšiavimo dėžės kūrimo konkursas Vilniaus ugdymo įstaigų auklėtiniams. Per du mėnesius trukusį konkursą sulaukėme originalių rūšiavimo šiukšliadėžių projektų iš 20-ties Vilniaus ugdymo įstaigų. Kūrybingiausiu išrinktas Vilniaus lopšelio-darželio „Žiedas“ „Bitučių“ grupės sukurtas „Bitučių rūšiavimo traukinukas“, kurio kiekvienas vagonas skirtas skirtingos rūšies atliekoms. Mažieji kūrėjai turėjo galimybę pamatyti mūsų veiklą iš arti – sudalyvauti edukacinėje ekskursijoje, savo akimis pamatyti, kaip vyksta atliekų rūšiavimo procesas, sužinoti, kur keliauja atliekos, kodėl svarbu rūšiuoti.

 • Atliekų tvarkymo naujovė – „šiukšliniai“. Minėdami 70 metų įmonės veiklos jubiliejų (2015 m.) Vilniaus miestui padovanojome olandišką atliekų tvarkymo naujovę – „šiukšlinius“. Sistemos esmė – lankas ir tinklas, į kurį ypač patogu išmesti turimą atlieką važiuojant dviračiu. Analogų Lietuvoje neturintys „šiukšliniai“ įrengti judriausiuose Vilniaus dviračių takuose – Neries gatvėje, Liubarto take ir Vingio parke.

 • Mobilios šiukšliadėžės. Vilniaus centre vykstančių viešų renginių metu (2015 m.) į gatves išleidome dar nematytas trirates atliekų surinkimo priemones – mobilias šiukšliadėžes. Šia naujove siekėme atkreipti vilniečių dėmesį į aktualią problemą – gatvių šiukšlinimą švenčių metu, skatinome būti labiau atsakingiems, nešiukšlinti bet kur, ieškoti šiukšliadėžių. Tuo pačiu siekėme paeksperimentuoti, ar toks atliekų surinkimo būdas gali būti naudingas masinių renginių metu.

 • Gamtosauginė akcija „Iškeisk plastikinį maišelį į drobinį“. Minėdami 70 metų įmonės veiklos jubiliejų (2015 m.) suorganizavome akciją, atkreipiančią visuomenės dėmesį į plastikinių maišelių keliamą taršą ir skatinančius būti dar draugiškesniems aplinkai – sostinės centre surengėme kelias gamtosaugines akcijas: praeivius, nešinus plastikinias maišeliais, stabdė mimai ir kvietė iškeisti turimą plastikinį maišelį į daugkartinio naudojimo „VSA Vilnius“ ryškų drobinį pirkinių krepšį. Akcijos metu per 540 vilniečių pasipuošė mūsų daugkartinio naudojimo pirkinių krepšiais.

 • Švietėjiška veikla. Balandžio pab. dalyvavome Vilniaus Žirmūnų gimnazijos organizuotame Respublikinio ekologijos, biologijos, technologijų konkurse „Маno daiktų skveras“, kur skaitėme pranešimą apie atliekų rūšiavimą.

 • 2015 m. prisijungėme prie Mokytojų namų Žemės dienai organizuojamų renginių, kurių metu iš ikimokyklinių įstaigų ,Vilniaus mokytojų namų darbuotojų bei lankytojų surinktų plastikinių butelių buvo kuriamas keturių metrų dydžio „Gyvybės medis“, iš antrinių žaliavų buvo kuriami įvairios gyvūnų skulptūros, kurie vėliau buvo mūsų surinkti ir perduoti perdirbimui.
 • Labdaringas bėgimas „Geras grįžta geru“. 2017 m. prisijungėme prie Varėnoje organizuoto labdaringo bėgimo „Geras grįžta geru“.
 • Akcija „Knygų Kalėdos“ 2015-2016 m. prisijungėme prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos „Knygų Kalėdų“ akcijos – nupirkome bei padovanojome knygų Varėnos viešajai bibliotekai, vaikų globos namams ir vaikų dienos centrams.
 • Alytaus regiono vaikams – dovanos 2017 m. užmezgėme bendradarbiavimą su Miroslavo parapijoje veikiančiu VŠĮ Šeimos centru ir miroslaviškiams padovanojome daugiafunkcį spausdintuvą, drabužių, asmens higienos ir buities priežiūros reikmenų.
 • Socialinė kampanija „Pasibelsk“ 2017 m. prisijungėme prie socialinės kampanijos „Pasibelsk“, kuria kreipiamasi į kaimynus ir kviečiama, išgirdus gretimame bute triukšmą ar verkimą, pasibelsti ir tokiu būdu bent trumpam nukreipti smurtautojo dėmesį.

 • Projektas “Artimiems”.  2017 m. prisijungėme prie projekto “Artimiems”, kurio tikslas – prisidėti prie kuriamos gyvybės kultūros Lietuvoje, efektyvesnės socialinės ir sveikatos politikos,  susijusios su savižudybių prevencija bei pagalba nusižudžiusių artimiesiems.
 • Projektas „Pirmoji kuprinė“. Prisijungėme prie projekto „Pirmoji kuprinė“. Projekto tikslas – padovanoti skurdžiai gyvenančiose šeimose augantiems būsimiems pirmokams reikiamą mokyklinį inventorių.

Siuksliniai VSA akcija drobiniams maiseliams 2015 m europos krepsinio cempionatas Rusiavimo dezes konkurso nugaletojas Mobilios siukslines

 • jau 4 metus iš eilės sveikinimus klientams, partneriams siunčiame el. paštu;
 • prisidėdami prie vartojimo mažinimo vietoj perkamų korporatyvinių suvenyrų – dovanų klientams didžiųjų metų švenčių proga ieškome alternatyvų: 2014 m. klientus artėjančių Kalėdų proga sveikinome mūsų įmonės darbuotojos keptais skanėstais. Kituose įmonės korporatyviniuose suvenyruose skatiname mūsų puoselėjamas rūšiavimo, mažesnio vartojimo idėjas.
 • 2012 m. apšvietimo lemputes įmonėje pakeitėme į energiją taupančias lemputes;
 • biuro įrangą (spausdintuvus, kopijavimo aparatą, fakso aparatą) nuomojame vietoj įsigijimo;

 • praktikuojame ir skatiname darbuotojus visą techniką darbo pabaigoje išjungti, siekdami užtikrinti optimalų temperatūros reguliavimą ir energijos taupymą idiegėme šildymo reguliatorius;
 • spausdiname ant dvipusio popieriaus, stengiamės kuo mažiau spausdinti spalvotai;
 • centralizuotai tiekiame įmonės reikmėms geriamąjį vandenį didesnėse talpose, siekdami mažinti susidarančias plastiko atliekas;
 • įmonės viduje rūšiuojamoms atliekoms naudojame savaime suyrančius maišelius;
 • nebenaudojamą biuro techniką atiduodame saugiam utilizavimui.