Vilniaus regione atliekų konteineriai šiais metais degė mažiausiai 26-is kartus

Vilniaus regione atliekų konteineriai šiais metais degė mažiausiai 26-is kartus: prašo tausoti turtą ir prisidėti prie aplinkos apsaugos

UAB „VSA Vilnius“, atliekų tvarkymo įmonė, pastebi, jog daugėja netyčiniu konteinerių sudeginimo atveju – gyventojai į talpas pila dar neužgesusius pelenus iš savo kietojo kuro katilų.

„Šią žiemą susidūrėme su dvejomis sezoninėmis problemomis, dėl kurių vienaip ar kitaip nukentėjo mūsų klientai ir turtas. Viena – pasitaikydavo, jog dėl išsiliejusių skysčių arba neuždengtų dangčių atliekos sušaldavo ir buvo neįmanoma ištuštinti konteinerių, o antra – juos sudegindavo, nes pripildavo dar liepsnojančių pelenų. Tokių atvejų privačiose valdose aptarnaujamose teritorijose vis dar pasitaiko maždaug 4 per mėnesį ir tai – gyventojams papildomos nemažos išlaidos. Žmonės privalo taisyklingai rūšiuoti ir tvarkyti atliekas“, – sako Laurynas Kazlauskas, UAB „VSA Vilnius“ Operacijų vadovas.

Pagal standartinę sutartį, paslaugos gavėjas, dėl kurio kaltės konteineris sugadinamas, per 5-ias darbo dienas turi jį pakeisti nauju arba suremontuoti, jei nenurodoma kitaip, bei pasirūpinti, kad „VSA Vilnius“ darbuotojai tinkamai iš naujo paženklintų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai Vilniaus apskrityje ugniagesiams gesinti degančius šiukšlių konteinerius teko apie tris šimtus kartų.

Konteinerių gaisrai UAB „VSA Vilnius“ aptarnaujamose teritorijose (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM duomenys)

 

Gaisrų skaičius šiukšlių konteineriuose
2018 m. 2019-01-01–2019-02-20
Vilniaus m. sav. 223 23
Alytaus r. sav. 26 2
Varėnos r. sav. 3
Kėdainių r. sav. 35 3
Ukmergės r. sav. 13 2
Širvintų r. sav. 2
Šalčininkų r. sav. 4 1
306 31
   
grįžti atgal