Varėnos rajono gyventojams – moderni atliekų tvarkymo sistema

Nuo vasario 15 d. Varėnos rajono gyventojų atliekas surinks naujas tiekėjas – atliekų tvarkymo bendrovė „VSA Vilnius“. Įmonė prižiūrės 7 tūkst. mišrių komunalinių atliekų konteinerių, o paslaugų teikimui bus naudojama moderniausia technika, leidžianti identifikuoti kiekvieno konteinerio aptarnavimo laiką.

Jurgita Petrauskienė, „VSA Vilnius“ vadovė teigia, kad integruota bevielio identifikavimo radijo ryšiu (RFID) technologija leis tiksliai nustatyti, kada buvo sutvarkytas tam tikras konteineris. Anot jos, tai padės operatyviai spręsti iškilusias problemas ir suteiks skaidrumo bei aiškumo verslui.

„Kiekvienas gyventojų konteineris buvo paženklintas specialia mikroschema, leisiančia stebėti atliekų išvežimo procesą realiu laiku. Varėnos rajonas tapo puikiu pavyzdžiu kitiems šalies miestams. Tokių galimybių galėtų pavydėti ir kai kurių didmiesčių gyventojai“, – teigia J. Petrauskienė.

Pasak vadovės, bendrovė didelį dėmesį skiria ir aptarnaujančiam transportui. Atliekas surinkinės naujas „Volvo“ vilkikas bei MAN firmos šiukšliavežis. Į juos pasirengiamuoju laikotarpiu buvo investuota per 200 tūkst. eurų.

„Didelį dėmesį skiriame aplinkosaugai, tad transportas, kurį naudojame vykdydami savo veiklą, yra ekologiškas, o vairuotojai apmokomi ekonomiško vairavimo, leidžiančio mažinti degalų sąnaudas“, – sako J. Petrauskienė.

J. Petrauskienė pastebi, kad pasirengimo etapo metu pasitaikė namų valdų, iki kurių atliekų vežėjas nėra nė karto atvykęs, gyventojai nebuvo gavę net atliekų konteinerio. Vadovė patikino, kad konteineriai buvo suteikti ir jų neturintiems bei užtikrino, kad nuo vasario 15 d. šiukšliavežės atvažiuos iki kiekvienos namų valdos.

Vadovė teigia, kad gyventojai, turintys klausimų, gali skambinti į „VSA Vilnius“ klientų aptarnavimo skyrių telefonu 8-800-0088. Skambučiai šiuo numeriu – nemokami.

grįžti atgal