Šalčininkų savivaldybėje perėjimas prie atliekų surinkimo Vietinės dvinarės rinkliavos – įgyvendintas

UAB „VSA“ įvertino naujas galimybes rajone ir partnerių kompetencija, kuri dažnai pranoko visus lūkesčius. Nuo reformos pradžios, šių metų gegužę, šalčininkiečiai gilinosi į esmę ir nepasidavė neigiamoms emocijoms, kai kur kilusioms pereinamuoju laikotarpiu. Paaiškėjo, jog permainoms labiausiai priešinosi tie gyventojai, kurie buvo nepratę mokėti už šiukšlių išvežimą ir jomis atsikratydavo kaip papuola.

Dar vasaros pradžioje kai kurių Šalčininkų rajono seniūnijų vadovai pastebėjo, jog Lietuvoje vykdoma reforma atnešė reikalingų permainų – ženkliai sumažėjo šiukšlių pakelėse, pakrūmėse, miškuose bei kitose atokesnėse vietose, kurias taip pat mėgsta apžiūrėti ir kraštą lankantys turistai.

„Dabar žmonių skundų beveik nebegauname. Palyginus su tuo, kas buvo, galima dirbti. Tiesa pasakius, net malonu dabar bendradarbiauti. O pradžia juk visada sunki. „VSA“ šiuo metu dirba praktiškai be jokių nesklandumų, laikosi grafikų ir kitų sutarties reikalavimų. Nors sutartyje yra punktas, kad įvykus kokiems nors nenumatytiems atvejams galimas vėlavimas iki dviejų parų, tačiau net ir to beveik nebuvo. Tokiais atvejais ir mes prašytume žmonių kantrybės, juk visko nutinka… Prašėm gyventojų skambinti, pranešti seniūnams, jei kas negerai. Bet kiek suprantame, dauguma dabar patenkinti. O „VSA“ su iškilusiais sunkumais dorojasi operatyviai, ieškom kartu sprendimų. Dabar viskas labai gerai“, – sakė Justyna Dovgialo, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Komunalinio skyriaus vyr. specialistė.

„VSA“ skaičiavimais, beveik 90 proc. visų šiukšliavežių reisų Šalčininkų rajone vyksta kaip suplanuota, be jokių nesklandumų. O tai gana geras rezultatas visos Lietuvos mastu.
UAB „VSA Vilnius” veiklą vykdo nuo 1945 metų. Bendrovė dalyvauja „Baltosios bangos” ir kitose skaidraus verslo iniciatyvose – „Transparency International“ Lietuvos skyriaus 2017 metais atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog „VSA Vilnius“ yra tarp atviriausių ir skaidriausių įmonių Lietuvoje.
Šiuo metu bendrovė aptarnauja Vilniaus, Kėdainių, Ukmergės, Varėnos, Šalčininkų, Kaišiadorių ir Alytaus raj. gyventojus.

grįžti atgal