Ledas daugiabučių gyventojų nebevargins

Ši žiema nustebino kaip niekad gausiu sniego kiekiu ir ekstremaliomis oro sąlygomis, kelininkai ir aplinkos prižiūrėtojai plušo nesustodami, o prasčiausia situacija dėl suplūkto sniego ir provėžų susidarė daugiabučių kiemuose. Tačiau už aplinkos tvarkymą devyniose iš 21 seniūnijos Vilniuje atsakingas „Dolmans Landscaping Group“ ir „VSA“ konsorciumas gyventojams turi gerų žinių – visą žiemą ramybės nedavęs sniegas ir ledas pagaliau nuvalytas.

Bendrovės „VSA“ plėtros vadovė Indrė Simaškė teigė, kad kiemai ir įvažos buvo prižiūrimi, nuolatos barstomi, todėl užduotis nuvalyti ledą nebuvo labai sudėtinga. Anot jos, daugiausiai problemų sukėlė gyventojų palikti, automobiliai.

„Seniūnijos stengėsi informuoti visus gyventojus apie kiemų valymo grafiką, tačiau daugelyje kiemų rasdavome ne vieną paliktą automobilį. Tikimės, kad kitąmet vairuotojai bus supratingesni ir kiemus galėsime išvalyti dar greičiau“,- teigė I. Simaškė. Anot jos, dėl ypač permainingų oro sąlygų kiemai ir toliau barstomi tam, kad ledas šiemet nebesusiformuotų.

Paprastai vieną kiemą išvalyti užtrunka iki trijų valandų, tačiau didesnius, skirtingų aukščių kiemus Lazdynuose tekdavo valyti ir visą dieną. Įmonėje dirbantys kvalifikuoti aplinkos tvarkymo specialistai–operatoriai pasitelkė visą savo arsenale turimą techniką: traktorius, krautuvus, motošluotas ir raiderius.

„Ten, kur įvažos ir kiemai platūs, galėjome pasitelkti didelius traktorius ir greitai nuvalyti sniegą, bet turime technikos, kuri padeda išvalyti ir siauriausias vietas. Kadangi stengiamės dirbti efektyviai ir naudoti kuo mažiau rankų darbo, kiemus išvalėme dvigubai greičiau, nei buvome įsipareigoję savivaldybei“,- džiaugėsi I. Simaškė.

grįžti atgal