Baigėsi viešasis konkursas – aplinka Vilniaus mieste bus tvarkoma efektyviau ir pigiau

Baigėsi viešasis konkursas – aplinka Vilniaus mieste bus tvarkoma efektyviau ir pigiau

Vilniaus savivaldybės paskelbtą viešąjį konkursą dėl bendrojo naudojimo teritorijų sanitarinio valymo ir želdinių priežiūros Vakariniame-1 objekte ir Pietiniame-rytiniame objekte laimėjo Nyderlandų „Dolmans Landscaping Group“ bendrovių ir UAB „VSA Vilnius“ konsorciumo pateiktas pasiūlymas. Šiandien savivaldybė su konsorciumo atstovais pasirašė sutartį trejiems metams. Konkurse nugalėjęs pasiūlymas, palyginus su anksčiau aplinką mieste prižiūrėjusių įmonių pateiktais pasiūlymais, Vilniaus miestui leis sutaupyti 15 mln. eurų.

Pateikęs konkurencingos kainos pasiūlymą ir konkursą laimėjęs konsorciumas įsipareigojo tiekti sanitarinio valymo ir želdinių priežiūros paslaugas Vilniaus miesto Vakariniame-1 objekte, kurį sudaro Karoliniškių, Lazdynų ir Pilaitės  seniūnijos. Tokias pačias paslaugas konsorciumas tieks ir Pietiniame-rytiniame objekte, kurį sudaro Naujosios Vilnios, Rasų, Naujininkų, Panerių, Vilkpėdės ir Grigiškių  seniūnijos.

Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis tikisi, kad procesų efektyvumą nuolat tobulinanti Nyderlandų bendrovė su partneriais Lietuvoje į sostinę atneš pažangių sprendimų ir gerųjų veiklos praktikų iš Vakarų Europos, kurios yra būtinos Vilniui siekiant išspręsti dalį įsisenėjusių ir sezoniškai pasikartojančių aplinkos priežiūros ir tvarkymo problemų. „Kad miesto gyvenamoji aplinka taptų švaresnė ir malonesnė, paslaugas tiekiančioms bendrovėms teks dirbti itin nuosekliai – pokyčiai neįvyksta per naktį. Tikimės, kad ilgainiui gyventojai pastebės permainas ir džiaugsis tvarkingai prižiūrėtais želdiniais bei atsakingai palaikoma švara. Taip pat manome, kad geri pavyzdžiai paskatins pačius gyventojus palaikyti tvarkingą aplinką ir labiau rūpintis bendra gerove“, – teigia P. Poderskis.

Administracijos direktorius atkreipia dėmesį, kad Nyderlandų Karalystė yra viena tankiausiai apgyvendintų ir urbanizuotų Europos valstybių, todėl Vilniui olandų patirtis gali būti labai vertinga ir pritaikoma praktiškai, sprendžiant šiandienos iššūkius, kurių mieste netrūksta. P. Poderskis tikisi, kad konsorciumo gebėjimas valdyti ir efektyvinti procesus užtikrins, kad gyventojams kylančių nepatogumų vis mažės, o miesto aplinka gražės.

Konkursą laimėjusio konsorciumo atstovė Indrė Simaškė teigia, kad „VSA Vilnius“ jau kelerius metus bendrauja su viena iš didžiausių Nyderlandų kraštovaizdžio priežiūros kompanijų „Dolmans Landscaping Group“, kurioje dirba beveik 1000 darbuotojų. Bendrovė planuoja siųsti savo specialistus į Lietuvos sostinę – olandai teiks konsultacijas, rengs teritorijų priežiūros paslaugų teikimo planus, organizuos teritorijų tvarkymo paslaugų teikimo veiklą, mokys ir konsultuos vietinius darbuotojus, perduos turimą gerąją praktiką ir veiklos organizavimo modelį, kontroliuos ir audituos paslaugų teikimo kokybę ir atliks kitas paslaugas, susijusias su teritorijų tvarkymu ir priežiūra. Bendrovė „VSA Vilnius“ įsipareigojo įgyvendinti kartu su partneriais parengtą planą, o darbams atlikti yra numačiusi pasitelkti subrangovų. I. Simaškė tikisi, kad bendras darbas ir patirtis bus naudinga Vilniui ir leis miestui dar labiau atskleisti savo išskirtinumą.

„Dolmans Landscaping Group“ direktorius Erwinas Janssenas sveikina savivaldybės sprendimą atverti duris tvariems bei šiuolaikiškiems aplinkos priežiūros sprendimams. „Plėtodami savo veiklos praktikas sutelkiame dėmesį į priemones, kurios padeda optimizuoti didelių teritorijų tvarkymo ir priežiūros procesus. Mes nuolat tikriname ir sekame paslaugų kokybę, rengiame naujus planus ir siūlome idėjas, kaip taupiau ir efektyviau naudoti išteklius“, – pabrėžia „Dolmans Landscaping Group“ direktorius E. Janssenas. Jis įsitikinęs, kad viešąjį konkursą laimėjęs konsorciumas pateikė argumentuotą pasiūlymą, kaip už lietuvišką kainą pasiekti olandišką kokybę.

Minėtose Vilniaus teritorijose „Dolmans Landscaping Group“ ir „VSA Vilnius“ konsorciumas sanitarinį valymo ir želdinių priežiūros paslaugas tieks trejus ateinančius metus.

 

grįžti atgal