Atliekos Vilniuje bus išvežamos taupiau ir mažiau teršiant aplinką

Kasdien tūkstančius konteinerių Vilniuje aptarnaujantys šiukšliavežiai po miestą triūs ekonomiškiau ir mažiau teršdami aplinką – bendrovė „VSA Vilnius“ pirmoji iš atliekų vežėjų apmokė visus įmonės šiukšliavežių vairuotojus vairuoti ekonomiškai. Bendrovė tikisi, kad ekonomiškesnis vairavimas ne tik leis sumažinti degalų sunaudojimą bei emisijas į aplinką apie 10 proc., bet ir padės išlaikyti itin konkurencingas atliekų išvežimo kainas gyventojams.

„Degalų sąnaudos sudaro reikšmingą išlaidų, tad ir atliekų išvežimo mokesčio dalį, todėl net ir nežymiai mažesnis suvartojimas leis išlaikyti konkurencingas paslaugos kainas klientams. Dėl mažesnių sąnaudų ekonomiškai vairuojant transporto priemones taip pat labiau tausosime aplinką. Tokie mokymai įmonėje vyko pirmąkart, tačiau planuojame, kad jie ateityje vyks ne tik apmokant pavienius naujus vairuotojus, bet ir nuolat siekiant pagilinti jau sukauptas ir įgytas žinias. Nors įmonėje dirbantys vairuotojai yra patyrę, tikime, kad išmoktos pamokos padės jiems dirbti dar efektyviau ir saugiau“, – sako Martynas Surplys, „VSA Vilnius“ klientų aptarnavimo skyriaus vadovas.

Priklausomai nuo transporto priemonės, atliekų surinkimo maršruto šiukšliavežių vidutinės degalų sąnaudos 100 km svyruoja nuo 35 iki 65 litrų. Dideles sąnaudas lemia specifika – važinėjimas kiemais, atbuline eiga, hidraulinių sistemų veikla. Skaičiuojama, kad ekonomiškai vairuojant tokio pobūdžio transporto priemonę degalų sąnaudos sumažinamos apie 30 proc., o ilguoju laikotarpiu – 10 proc.

Ekonomija lemia ir saugesnį vairavimą. „Dažnai ekonomiškai vairuoti mokosi sunkiasvorio transporto vairuotojai – nuo autobusų iki sunkvežimių vairuotojų. Tai padeda atnaujinti vairavimo įgūdžius bei išmokti kreipti dėmesį į dalykus, kurie anksčiau neatrodė svarbūs ir akivaizdūs – kaip saugiai vairuoti, kaip elgtis kelyje ir kaip prižiūrėti transporto priemonę. Taigi tokie mokymai ne tik išmoko taupyti, tačiau leidžia prisiminti saugaus vairavimo principus bei jų svarbą“, – sako Giedrė Valskienė, mokymo centro „Draiveris“, teikiančios ekonomiško vairavimo mokymus, pardavimų vadovė.

„VSA Vilnius“ ekonominio vairavimo mokymus sudarė teorinė ir praktinė dalys. Mokymų metu vairuotojai mokėsi pagrindinių ekonominio vairavimo principų, sužinojo, kokie veiksniai turi įtakos degalų sąnaudoms, kaip prižiūrėti automobilį ir jo techniką, ką nuolat stebėti, kad automobilis nesugestų vidury kelio. Pavyzdžiui, norint taupyti sąnaudas, posūkyje ar vingyje reikėtų nevažiuoti laisva pavara ar ją jungti posūkyje, kai pavaros perjungimas trukdo transporto priemonei judėti tolygiai, taip pat svarbu laiku keisti degalų filtrus, nuolat tikrinti padangų slėgį, kad jis nenukristų ir kt.

Teorinius mokymus „VSA Vilnius“ darbuotojams vedė VGTU transporto inžinerijos katedros prodekanas ir mokymo centro „Draiveris“ teorijos dėstytojas doc. dr. Giedrius Garbinčius, praktinius mokymus atliko centro instruktoriai Dalius ir Aloyzas Uogintai bei Giedrius Galčius. Specialistai ekonominio vairavimo moko jau 5 metus. Mokymuose dalyvavo visi „VSA Vilnius“ vairuotojai, kurių patirtis – nuo 2 iki 40 m. Po savaitę trukusių mokymų visi vairuotojai įgijo ekonominio vairavimo pažymėjimus.

grįžti atgal