„VSA Vilnius“ paslaugos – ir Širvintų raj.

volvo(1)

Nuo 2018 m. balandžio 1 d. teiksime mišrių komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugas ir Širvintų rajone – sutartis pasirašyta dar praėjusių metų gruodžio mėnesį 5-eriems metams. Šiuo metu baigiami vykdyti paruošiamieji darbai, gyventojams pristatomi nauji konteineriai su modernia integruota bevielio identifikavimo radijo ryšių (RFID) technologija, leisiančia fiksuoti kiekvieno konteinerio priežiūrą ir atliekų išvežimą realiu laiku, taip pat – identifikuoti ir spręsti aptarnavimo problemas.

Su šia sistema jau teikiame paslaugas Varėnos, Alytaus, Šalčininkų raj. ir Kėdainių gyventojams – dar šiais metais su šia technologija pradėsime dirbti ir Vilniuje, Kaišiadoryse, Ukmergėje.

906 kvadratinių kilometrų Širvintų rajono teritorija suskirstyta į 8 seniūnijas: Alionių, Čiobiškio, Gelvonų, Janiūnų, Kernavės, Musninkų, Širvintų ir Zibalių.

„VSA Vilnius“ direktorės Jurgitos Petrauskienės teigimu, pagrindinis pokytis gyventojams bus tas, kad anksčiau gyventojai sudarydavo tiesiogines sutartis su atliekų tvarkytoju tiesiogiai, o dabar atliekų vežėjo sutartis yra sudaroma ne su kiekvienu gyventoju atskirai, bet su savivaldybe“. Tai yra privalumas gyventojams, nes pagal naujas taisykles vežėjas privalės aptarnauti kiekvieną namų valdą, o ne pasirinkdamas klientus pagal patogų ar komplikuotą privažiavimą.

„Mūsų darbuotojams teko susidurti ir su namų valdų savininkais, kurie teigė, kad dabartinis atliekų vežėjas iki jų niekada neatvažiuodavo arba – konteinerio apskritai nebuvo gavę. Tad jiems situacija iš esmės pasikeis – konteinerius pristatėme ir tikrai atvyksime surinkti atliekų iš jų gyvenamųjų valdų“, – tvirtino Jurgita Petrauskienė.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad mokėjimo pranešimus gyventojai gaus nebe iš atliekų vežėjo (kaip būdavo anksčiau), bet iš naujo savivaldybės paskirto atliekų tvarkymo sistemos administratoriaus, t.y. UAB „Širvintų šiluma“, atsakingo už rinkliavos apskaitą ir surinkimo kontrolę bei surinktų lėšų pervedimą į Savivaldybės biudžetą.

Aptarnavimo grafikas artimiausiu metu gyventojams nebus keičiamas – kilus klausimų, darbo dienomis gyventojai galės skambinti nemokama telefono linija 8 800 00 888. Teikdami paslaugas skirtinguose Lietuvos regionuose, turime praktikos, kad visas dažniausiai kylančias problemas ar klausimus pavyksta su gyventojais operatyviai išspręsti telefonu – taupome ir gyventojų laiką, ir mūsų kaštus steigti papildomą būstinę kitame mieste.

Paslaugos Širvintų raj. apims: gyventojų, įmonių, įstaigų, organizacijų, sodų ir garažų bendrijų kolektyvinių (bendrų) ir individualių konteinerių ištuštinimą pagal grafiką; mišrių komunalinių atliekų konteinerių ir jų aikštelių/stovėjimo vietų priežiūrą; atskirą didelių gabaritų, elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą; komunalinių atliekų vežimą į mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginius Vilniuje; savivaldybės teritorijoje esančių ir naujų atliekų turėtojų aprūpinimą konteineriais; bendrų konteinerių priežiūrą, plovimą, dezinfekavimą, techniškai netvarkingų antžeminių konteinerių keitimą, remontą.

Šiuo metu bendrovė aptarnauja Vilniaus, Kėdainių, Varėnos ir Šalčininkų, Alytaus raj. gyventojus, artimiausiu metu numatyta plėtra Ukmergės ir Kaišiadorių raj. Bendrovėje – 188 darbuotojai, priklauso 58 automobiliai ir kita technika.

grįžti atgal