„VSA Vilnius“: jokių skundų dėl veiklos Varėnoje nesame sulaukę

varena

Kovo 24 d. laikraštyje „Giružis“ skelbtoje publikacijoje „Ketinama branginti šiukšlių išvežimą“ teigiama, kad „Varėnoje vaizdas prie konteinerių yra daugiau nei baisus. Šiukšlės išmėtytos, konteineriai perpildyti, būna ir taip, kad šiukšlės neišvežamos ilgą laiko tarpą. Gyventojai pastebi, kad situacija pablogėjo prieš metus, kai mišrių atliekų išvežimą perėmė kita bendrovė, t.y. „VSA Vilnius“.

Bendrovė „VSA Vilnius“, gindama savo dalykinę reputaciją ir siekdama, jog skaitytojams nebūtų pateikiama klaidinanti informacija, teigia:  

Pirma, ne atliekų tvarkytojai patys nustato atliekų išvežimo grafikus, o savivaldybė pagal gyventojų ar įmonių poreikius.

Taigi, kokiu dažnumu pagal sutartį esame įpareigoti išvežti atliekas, tokiu jas ir vežame. Jeigu gyventojai mato, kad atliekos išvežamos pernelyg retai, jos kaupiasi – reikia kreiptis į vietos savivaldą ir keisti (dažninti) šiukšlių išvežimo grafiką. Atliekų vežėjo „VSA Vilnius“ iniciatyva taip pat gali būti koreguojami grafikai, kai vežėjas mato, jog nustatyto grafiko neužtenka. Be to, jeigu tam tikrose vietose yra poreikis, galima pastatyti ir papildomų konteinerių.

Atsižvelgiant į šiuo metu Varėnos savivaldybės administracijos nustatytą tvarką, mišrių atliekų konteineriai Varėnoje prie daugiabučių namų tuštinami tris kartus per savaitę – kiekvieną pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį, juridinių asmenų konteineriai tuštinami kas 14 dienų – antradieniais arba pagal suderintą individualų grafiką, o fizinių asmenų grafikai yra sezoniški: žiemos – 1 kartą per mėnesį, vasaros – 2 kartai per mėnesį.

Antra, „VSA Vilnius“ Varėnos rajone laimėjo konkursą mišrioms komunalinėms atliekoms vežti. Tuo tarpu antrinių žaliavų konteinerių (vadinamųjų „varpelių“) priežiūrą ir šių atliekų surinkimą tiek iš daugiabučių aikštelių, tiek iš privačių valdų Varėnoje vykdo kitas vežėjas, tad su antrinių žaliavų tvarkymu neturime nieko bendra.

Trečia, už kiekvieną laiku neištuštintą konteinerį mums yra numatytos didelės baudos: 60 eurų už vieną konteinerį. Nesunku paskaičiuoti, jog 10 laiku neišvežtų konteinerių mums kainuotų net 600 eurų baudų. Tačiau per visą savo veiklos laikotarpį Varėnoje, skirtingai nei konkurentai, nesame gavę nė vienos baudos dėl neaptarnauto konteinerio!

Varėnoje įdiegta itin moderni atliekų tvarkymo apskaitos sistema: konteineriai yra žymėti mikroschemomis, kurias šiuškliavežė pakėlimo metu nuskaito ir perduoda pakėlimo faktą kontroliuojančiai įstaigai. Tokios sistemos išvengti ar ignoruoti yra neįmanoma, todėl faktais galime įrodyti, kad visos paslaugos buvo suteiktos laiku.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas patvirtino, kad reguliariai tikrinamas konteinerių išvežimo dažnumas, konteinerių būklė ir švara. Paskutinis konteinerių patikrinimas Varėnoje buvo atliktas prieš dvi savaitės –  kaip ir iki tol, trūkumų nenustatyta. Jo teigimu, nuolat bendraujama ir su Varėnos seniūnijos seniūnu, kuris neturi nusiskundimų dėl mišrių atliekų išvežimo.

Pagarbiai,

Jurgita Petrauskienė, „VSA Vilnius“ direktorė

 

 

 

grįžti atgal