Širvintų rajone daugėja šiukšlių išvežimo paslaugos gavėjų

20180421_125706

Viena iš didžiausių atliekų surinkimo ir tvarkymo įmonių Lietuvoje UAB „VSA – Vilnius“ nuo balandžiopradžios Širvintų rajono namų ūkiams ir verslo subjektams išdalino per penkis tūkstančius konteinerių – kol kas tik tūkstančiu daugiau nei tai pavyko padaryti paslaugos teikėjams iki šiol.

„Dėl pasikeitusios tvarkos šiukšlės vežamos iš visų privažiuojamų teritorijų, todėl aptarnaujamų adresų ir konteinerių skaičius dar augs. Tikimasi, kad visiems, pageidaujantiems pasinaudoti atliekų surinkimo paslauga, konteineriai bus pristatyti iki gegužės vidurio. Neprivažiuojamose vietose pagal seniūnų rekomendacijas bus pastatyti 1,1 kubinio metro talpos konteineriai“,- sakė UAB „VSA Vilnius“ Širvintų rajono vadybininkas Alvydas Želnys.

Pagal naująją atliekų apskaitos dvinarę rinkliavą, patvirtintą LR vyriausybės, nuo balandžio 1 d. keičiasi paslaugos apskaita. Nuo šiol tai darys rajono savivaldybei pavaldi įmonė UAB „Širvintų šiluma“. Todėl dėl klausimų, susijusių su rinkliava už šiukšlių išvežimą, gyventojai turės kreiptis būtent į ją. Dvinarės rinkliavos pastoviąją dalį mokės visi nekilnojamo turto (NT) savininkai arba nuomininkai, o ji bus apskaičiuojama pagal NT plotą. Kintamąją dalį – tie, kurie realiai pagamina atliekas, o mokėti jiems teks pagal atliekų kiekį.

Širvintų rajono Gelvonų seniūnijos seniūnas Lionginas Juzėnas įsitikinęs, jog vietiniai gyventojai palaiko naująją tvarką, nes pagal ją prie atliekų surinkimo ir tvarkymo teks prisidėti visiems būstų savininkams ar jų nuomotojams, kurie anksčiau buvo laikomi potencialiais šiukšlintojais. Atliekomis jie dažniausiai atsikratydavo artimiausiose autobusų stotelėse ar net prie kapinaičių.
„Yra tokių kaimų, kur iš viso kokios 25-ios sodybos, o pastoviai gyvenamos tik trys. Visi kiti -atvažiuojantys. Seniūnijoje turime vietovių, kur nė vieno vietinio nėra. Aišku, tokių kaimų nedaug, bet vis tiek… Tai vietiniai gyventojai labai teigiamai vertina, kad ir vasarotojai ar miestiečiai dabar turės prisidėti prie šiukšlių išvežimo tvarkos”, – kalbėjo L. Juzėnas.
Teigiamus pasikeitimus taip pat jau pajuto ir netoliese, už keliolikos kilometrų, esančio kito Širvintų rajono miestelio – Čiobiškio gyventojai.

„Prieš mėnesį atvežė ir pastatė naujus žalius konteinerius, o po kelių dienų kažkas išsigabeno senuosius. Tie tikrai buvo neprižiūrėti, dvokiantys… Kur tai matyta, kad ant senųjų konteinerių nenugramdomais dažais užrašytos pavardės tų žmonių, kurių jau čia seniai nebėra. Tikimės, jog permainos tik į gerą“, – teigė vietinis, neseniai miestelyje su šeima įsikūręs, žmogus.
„VSA Vilnius“ atsiprašo gyventojų dėl galimų nesklandumų pertvarkos pradžioje. Įmonė papildė Klientų aptarnavimo telefonu specialistų gretas, tad kilus klausimų galite susisiekti telefonu: 8 800 00 888 arba elektroniniu paštu: info@vsa.lt.
UAB „VSA Vilnius” veiklą vykdo nuo 1945 metų. Bendrovė dalyvauja „Baltosios bangos” ir kitose skaidraus verslo iniciatyvose – „Transparency International“ Lietuvos skyriaus 2017 metais atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog „VSA Vilnius“ yra tarp atviriausių ir skaidriausių įmonių Lietuvoje.

Šiuo metu bendrovė aptarnauja Vilniaus, Kėdainių, Ukmergės, Varėnos, Šalčininkų ir Alytaus raj. gyventojus. Artimiausiu metu numatyta plėtra Kaišiadorių raj.
Kontaktai: Rasa Kruopaitė, el. paštas: media@vsa.lt

grįžti atgal