Širvintiškiai surinko kalną šiukšlių

Darom4

Kiek tiksliai širvintiškiai per pavasarinę šių metų talką pririnko įvairiausių atliekų – neaišku. Tačiau nuo balandžio mėnesio Širvintų rajone veikianti UAB „VSA Vilnius“ praneša, jog už savo lėšas į sąvartyną išgabeno beveik dvi tonas šiukšlių.

Iniciatyvos „Darom“ dalyvių surinktos šiukšlės į Vilniaus regiono atliekų tvarkymo centrą priduotos su specialia akcijos deklaracija, o tai reiškia, jog nei savivaldybei, nei gyventojams tai nieko nekainavo.

„Esame socialiai atsakinga įmonė, todėl gyventojų gražūs tikslai ir idėjos mus taip pat įkvepia prisidėti prie visiems naudingos veiklos. Tai ne pirmas kartas, kai „VSA – Vilnius“ su vietos bendruomenėmis užsiima panašia veikla. Mums labai svarbu būti kuo arčiau žmonių, su kuriais mes dirbame“, – sakė UAB „VSA Vilnius“ direktorė Jurgita Petrauskienė.

Gyventojai šiais metais tvarkė aplinką prie gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų, prieigas prie vandens telkinių, senas kapinaites ir kitas erdves. Pašnekinti pasakojo, jog kasmet šiukšlių rajone surenkama vis mažiau, o daugelis minėjo, jog į talką išsirengė norėdami taip prisidėti prie Lietuvos šimtmečiui skirtų iniciatyvų.

„Šiais metais mes tvarkėme savanorių kapus. Daugiausiai laiko skyrėme antkapių ir paminklų tvarkymui – šveitėm, valėm…“, – kalbėjo daugiametė iniciatyvos Širvintų apylinkėse koordinatorė Alina Skeberienė.

Beje, akcijoje dalyvavę širvintiškiai atkreipė dėmesį į tai, jog šiais metais gerokai mažiau rasta įvairiausių gėrimų pakuočių, tačiau vienkartinių puodelių kavai – net daugiau nei ankstesniais metais. Jų daugiausiai aptinkama pakelėse.

 

grįžti atgal