Kodėl atliekų vežėjai mini Tolerancijos dieną?

Print

Lapkričio 16 d. minimą Tarptautinę tolerancijos dieną atliekų vežėjai pasitinka dėkodami klientams už kantrybę ir kviesdami nemokamai išgerti puodelį kavos. Daugiabučių kiemuose kasdien pasitaiko situacijų, kai atliekų konteineriai užstatomi gyventojų automobiliais, tad ir juos aptarnaujantys oranžiniai sunkvežimiai dažnai negali sustoti taip, kad visiškai netrukdytų išvažiuojantiems iš kiemų. Tiems, kurie dėl to patiria nepatogumų, atliekas renkančių sunkvežimių vairuotojai įteiks mažas dovanėles už kantrybę – kvietimus nemokamai pasivaišinti kava.  

„Šiais laikais visi kažkurs labai skuba, yra nekantrūs, daugelį erzina, kai tenka bent kiek ilgiau luktelėti – ar banke, ar pašte, ar tol, kol iš konteinerių bus surinktos atliekos. Tad norime tiesiog palinkėt visiems būti ramesniems, santūresniems ir labiau pakantiems vieni kitiems“, – kalba Jurgita Petrauskienė, bendrovės „VSA Vilnius“ direktorė.

„Mes niekada nestatome sunkvežimių taip, kad bent kiek trukdytų eismui. Tačiau ankštuose daugiabučių kiemuose kartais tiesiog neįmanoma manevruoti taip, kad visiškai niekam netrukdytum – tokia jau mūsų kasdienybė. O 2-5 minutės, kiek trunka aptarnauti konteinerius, galėtų trukti dar trumpiau, jeigu gyventojai konteinerių neužstatytų savo lengvaisiais automobiliais“, – sako Marijan Danilevič, šiukšliavežio vairuotojas.

Tarptautinę tolerancijos dieną, kuri nuo 2013 metų įtraukta į Lietuvos atmintinų dienų sąrašą, pradėję dalinti kvietimus kavos, atliekų vežėjai nevadina to akcija ir nėra užsibrėžę jos pabaigos.

„Tai nėra akcija, ir tai nėra skatinimas tą pačią dieną skubėti išgerti kavos – tiesiog norime priminti, jog kiekvienas turime svarbių rūpesčių, darbų ir juos lengviau nuveiksime būdami supratingesni vieni kitiems“, – sako J.Petrauskienė.

grįžti atgal